CENTRUM » Centrum

Centrum pro tibetská buddhistická studia Rabten Čhödarling

bylo založeno v Liberci v roce 2000. Jeho ředitelem a zároveň hlavním učitelem je Ctihodný Gonsar Tulku Rinpočhe, který nad ním laskavě převzal spolu se švýcarským klášterním institutem Rabten Choeling záštitu.

Liberecké centrum vzniklo s cílem umožnit a zpřístupnit studium autentických pramenů tibetské buddhistické tradice se všemi jejími aspekty a přispět tak k jejímu zachování. Navazuje na tradici linie velkých duchovních Mistrů minulosti jako byli Buddha Šakjamuni, Nágardžuna, Asanga, Atiša a Dže Congkhapa až po Mistry naší doby jako Kjabdže Tričang Dordžečhang a Geše Rabten Rinpočhe.

Hlavní náplní aktivit je studium a praxe Dharmy, ať již formou pravidelných setkání nebo přednášek a učení, vedených kvalifikovanými lamy a mnichy z klášterů Rabten Choeling a Tashi Rabten. Kromě Ctihodného Gonsar Rinpočheho jsou dalšími učiteli Ctihodný Geše Penba, Ctihodný Markus a Ctihodný Samten. Zasvěcení do praxe Dharmy zde předal i Ctihodný Rabten Tulku Rinpočhe - reinkarnace Geše Rabtena a také Tričhang Čhoktrul Rinpočhe - současná inkarnace Kjabdže Tričang Dordžečhanga.

 

Základy buddhismu

archív

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR