CENTRUM » Učitelé » Životopisy » Rabten Tulku Rinpočhe

Rabten Tulku Rinpočhe

Po smrti Geše Rabtena v roce 1986 byla jeho žáky zpozorována působivá a neobyčejná znamení, která doprovázejí odchod dovršených Mistrů. V následujících měsících měli mnozí dojem, že byl jejich Geše při meditacích neobyčejně blízko. Gonsar Rinpočhe, Gešeho nejbližší žák našel o tři roky později jeho znovuzrození, které bylo potvrzeno ze tří nezávislých pramenů, mezi nimi Jeho Svatostí 14. Dalajlamou jako bezchybná inkarnace Geše Rabtena.

Na jaře roku 1998 dával desetiletý Rabten Rinpočhe svá první poučení v klášteře Rabten Choeling nad Ženevským jezerem skupině 200 osob. Neplánovaně a neočekávaně dával mladý Rinpočhe rady k Útočišti. Mluvil jasným a působivím stylem, což bylo zvláštní umění Geše Rabtena. Na posluchače tento výklad udělal hluboký dojem a mnozí staří žáci Geše Rinpočheho měly slzy v očích.

Vzpomínky na Gešeho a jeho opětovný příchod s rozeznatelnými vlastnostmi velkého Mistra již v útlém věku zanechaly nevyhnutelnou myšlenku, že nikdo nemohl získat v tomto životě žádný větší prospěch, než když sám potkal zosobnění Osvíceného Buddhy.

Základy buddhismu

archív

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR