CENTRUM » Archiv programů Rabtenu » 2020 » Program na březen 2020

pondělí 2. - 10.30 
Bílá Tára púdža
Tára je ženskou formou Buddhy a rituál k Táře se provádí především za uzdravení, odstranění nejrůznějších druhů překážek a nárůst pozitivních kvalit, zvláště životních energií a moudrosti. Text je recitován v původním tibetském jazyce.
Předpokládaný konec ve 12.30
(obřad - chrám)
středa 4. - 17.00
Guru púdža a tsog
Text této púdži pochází od 1. Pančenlamy a zahrnuje v sobě všechny důležité body cvičení Dharmy, a to jak učení Súter, tak i Tanter. Jedná se o obratnou metodu k pročištění nectnostných činů a nahromadění pozitivního potenciálu. Text je recitován v původním tibetském jazyce.
Předpokládaný konec v 19.00
(obřad - chrám)  
čtvrtek 5. - 17.30
Úvod do meditace pro začátečníky
Jedná se o meditační praxi Avalókitéšvary - Buddhy soucitu a meditaci klidného spočinutí (šamata), následovanou společným studiem knihy Pokladnice Dharmy a diskusí s jedním z mnichů Centra. Tato společná meditace a studium je určena nejširší veřejnosti. Rádi Vás při této či jakékoliv další společné meditaci uvítáme v našem Centru.
Předpokládaný konec v 19.00
(meditace - chrám)

Budova Centra Rabten Čhödarling zůstává v souladu s nařízením vlády ČR ze dne 12. 3. 2020 a násl. veřejnosti uzavřena, avšak pravidelné i mimořádné modlitby a rituály zde pokračují i nadále.
Počínaje zítřejším celodenním rituálem k Ochráncům Buddhova učení budeme během následujících dní provádět několik dalších rituálů, jako je rituál Buddhů medicíny, Táry nebo Guru púdži, věnovaných jako vždy za štěstí a harmonii ve světě a odstranění všech disharmonií jako jsou válečné konflikty, živelní katastrofy a nemoci - nyní speciálně za zastavení epidemie koronaviru.
Myslíme na Vás, buďte opatrní na zdraví své i ostatních a připojte se k našim přáním a modlitbám.
Změna programu vyhrazena

Základy buddhismu

archív

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR