CENTRUM » Program » 2024 » Meditační ústraní Avalokitéšvary - Buddhy Soucitu

15. - 23. května 2024

MEDITAČNÍ ÚSTRANÍ AVALOKITÉŠVARY - BUDDHY SOUCITU 
Na období od 9. května do 6. června letos vychází v souladu s tibetskou tradicí svatý měsíc Saga Dava neboli Vesak, tedy měsíc, při jehož úplňku si připomínáme narození, Osvícení a odchod do parinirvány Buddhy Šákjamuniho. Celý tento lunární měsíc je zvláště významný tím, že veškeré činy se násobí stotisíckrát. 
Při této příležitosti vás i letos zveme na meditační ústraní spojené s recitací mantry Om Mani Padme Hum, které bude probíhat v našem Centru v Liberci a zároveň v hlavním klášteře Rabten Choeling ve Švýcarsku, ze kterého ho povede prostřednictvím online přenosu Ctihodný Gonsar Tulku Rinpočhe. 
Tato meditační praxe je velmi vhodná jak pro začátečníky, tak i pokročilé meditující. Jejím cílem je nárůst soucitu a moudrosti, tedy nejdůležitějších kvalit, které je třeba rozvinout na cestě vedoucí k dosažení buddhovství. 
Ctnostný potenciál nahromaděný mnohým opakováním mantry soucitu bude věnován za mír a odstranění utrpení cítících bytostí a stane se tak konkrétním příspěvkem ke zlepšení situace ve světě.
Zúčastnit se můžete ideálně celého ústraní, případně i jen jeho části, tedy např. jednoho celého dne. Doporučujeme přihlásit se předem, abychom zajistili meditační text a v případě zájmu i oběd (po dobu tohoto ústraní je vhodné se vyhnout masu, vejcím a česneku). 
Meditační sezení budou probíhat každý den od 9.30 do 12.00 a od 14.30 do cca 17.00 hodin (podle délky přenosu online). V průběhu jednotlivých meditačních sezení bude budova Centra uzavřena, proto je třeba dostavit se včas před začátkem meditace.
Přihlášky posílejte na rabten@seznam.cz s uvedením dní, jichž se chcete zúčastnit.
Čtvrtek 23. května 2024 je hlavním dnem celého měsíce. Modlitby a meditace budou probíhat po celý den.

Základy buddhismu

archív

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR