CENTRUM » Program » Vyučování » Růženec klenotů Bódhisattvy
Ctihodný lama Geše Tsultrim 

Růženec klenotů Bódhisattvy

Výklad textu od velkého indického Mistra Atiši Dipamkary (982 - 1054) zabývající se výcvikem mysli. Tento proslulý, krátký spis obsahuje přímé a jasné instrukce pro praxi učení Dharmy v souladu se cvičením bódhisattvy, tedy osoby usilující o dosažení stavu plného osvícení pro prospěch všech cítících bytostí. Výklad Ctihodného Geše Tsultrima je vždy uceleným a srozumitelným učením, určeným nejen pokročilým praktikujícím Dharmy, ale i začátečníkům.

 
víkend 24. - 25. března 2018
sobota
9.30 - 12.00  a 14.30 - 17.30
 
neděle 
14.30 - 17.00
účastnický příspěvek činí 350 Kč/den
členové Rabten Čhödarling, senioři nad 70 let a děti do 15 let 175 Kč /den
 
Změna programu vyhrazena

Ctihodný Geše Tsultrim se narodil v Khamu ve východním Tibetu. Je starým duchovním Mistrem, který prodělal intenzivní studia na klášterní universitě Ganden poblíž Lhasy ve středním Tibetu, která završil po útěku před čínskou invazí do Indie nejvyšším akademickým titulem Geše Lharampa (obdoba doktorátu filozofie). Mimoto také studoval na koleji tantrických nauk Gjurme a na indické Varanasi Sanskrit University, kterou zakončil získáním titulu Ačarja.
Ctihodný Geše Tsultrim předává učení v Indii, Tibetu, severní Americe a mnoha zemích Evropy. Pravidelně přijíždí také do České republiky.

Základy buddhismu

archív

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR