CENTRUM » Program » Vyučování » Jak jsem potkal Ctihodného Geše Rabtena

Jak jsem potkal Ctihodného Geše Rabtena

Setkání se Ctihodným Geše Rabten Rinpočhem, jedním z největších učenců a meditačních mistrů Tibetu. O svou osobní zkušenost s tímto neobyčejným Mistrem se s námi podělí jeden z jeho nejstarších západních žáků Ctihodný Gelong Čhampa Lungtog

4.-5. března 2017

začátky po oba dny v 9.30 a ve 14.30

Zároveň upozorňujeme na přednášku Buddhismus a západní věda, kterou povede Ctihodný Čhampa Lungtog v pátek 3. března 2017 v Malém sále Krajské vědecké knihovny v Liberci. Začátek je v 18 hodin.

Helmut Gassner, mnišským jménem Čhampa Lungtog, se narodil v roce 1954 v Bregenz. V roce 1976 završil studium na Spolkové vysoké technické škole v Curychu a v roce 1977 započal pod vedením Ctihodného Geše Rabten Rinpočheho svá studia tibetského jazyka a buddhismu v Centru pro vyšší tibetská studia Rabten Čhöling u Ženevského jezera.

V letech 1979 až 1995 pak působil jako jeden z hlavních tlumočníků pro mnoho velkých tibetských lamů včetně Jeho Svatosti Dalajlamy.

Ctihodný Čhampa Lungtog je jedním z nejstarších západních buddhistických mnichů a vedoucím kláštera Taši Rabten u Feldkirchu v Rakousku.

Základy buddhismu

archív

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR