CENTRUM » Program » Vyučování » Guru jóga - pokračování výuky

POZOR! ZMĚNA PROGRAMU!

Ctihodný Gonsar Tulku Rinpoche

Guru jóga

17. až 19. června 2016

pátek 17. - 16.00 !!!

výklad praxe Guru jógy - zvukový záznam

sobota 18. - 9.30

Yangdrup - obřad svolávání pozitivních sil a vzrůstání všeho dobrého

neděle 19. - 9.30

iniciace Vadžrapániho - Buddhy síly

(před iniciací nejezte maso, vejce, česnek a jiné silně páchnoucí potraviny)

neděle 19. - 15.30 !!!

pokračování výkladu praxe Guru jógy


V buddhismu je kvalifikovaný duchovní Učitel nahlížen jako zdroj veškerých kvalit. Proto je správné cvičení spoléhání se na Učitele (tibetsky Lama, sanskrtsky Guru) přirovnáváno ke kořenu celé buddhistické stezky. Meditační praxe Guru jógy na lamu Dže Congkhapu zvanou Sto božstev Země radosti (Ganden Lhagjama) je esencí nejdůležitějších metod tibetského buddhismu a skutečným srdcem praxe začátečníků i plně realizovaných buddhů.

Ctihodný Kjabdže Gonsar Rinpočhe se narodil v roce 1949 ve městě Žigace v západním Tibetu. Ve věku 3 let byl rozpoznán jako 5. inkarnace linie Gonsar Rinpočheů a jako takový byl potvrzen J.S. Dalajlamou. V 6 letech vstoupil do kláštera Sera, kde započal tradiční studia pod vedením Ctihodného Geše Rabten Rinpočheho. S nímž v roce 1959 uprchl před čínskou okupací do Indie, kde ve svých studiích pokračoval.

V roce 1974 byl Geše Rabten pozván do Švýcarska, kam jej Gonsar Rinpočhe doprovodil a byl jeho oporou a pomocí ve všech jeho aktivitách. Po smrti Geše Rabtena převzal jako jeho hlavní žák zodpovědnost za kláštery a centra, která Geše v Evropě založil.

Gonsar Rinpočhe je uznávaný jako jeden z mála žijících Mistrů, který je schopen předat všechny aspekty Buddhova učení jako čistou a hlubokou zkušenost západním i tibetským žákům.Budova Centra Rabten Čhödarling, Kubelíkova 86, Liberec – Janův Důl
bus č.22, zastávka Husitská (zastávka je přímo před budovou Centra)

tramvaj č.2 a 3, zastávka Kubelíkova, cca 8 min. pěšky s kopce po ulici Kubelíkova

Pro více informací volejte 482 400 059, 736 431 059

Změna programu vyhrazena

 

Základy buddhismu

archív

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR